Uygulamalar / Teknik Belgeler

Teknik Belgeler - Whitepaper

Bu Bölümde ürünlerimiz ile ilgili Teknik belgelere ulaşabilirsiniz

Bobin Kaplamada, Kaplama Viskozitesinin Kontrolü ile Tasarruf Sağlanması

Bobin Kaplamada Tekdüzelik Kritiktir
Bobin kaplamasında homojenliğin korunması kritiktir. Bir kaplama çok incedir ve müşteri bobini reddeder. Çok kalın olursa ve üretici marjları tehlikeye girer. Operasyonel özelliklerin çoğu son katın özelliklerini etkilerken, kaplamanın viskozitesi merkezi bir rol oynar. Kaplama viskozitesinin iyileştirilmiş kontrolü daha düzenli bir uygulamaya yol açar, bu da kaplama kullanımını/performansını arttırır ve hurdaları azaltır.

Devamını oku...

Yağ Harmanlama Süresini Kısaltarak Verim Yükseltmek için ViscoPro

Küresel yağlayıcılara olan yüksek talep nedeniyle, bir üretici, ürünleri formüle etme süresini azaltarak, yağlama ürünlerinin üretimini artırmakla ilgileniyordu. Tesis, çeşitli ürünlerin harmanlanması için kullanılan, çeşitli ebatlarda birkaç karıştırma tankına sahipti. Çalışma prosedürleri, homojen olduklarından emin olmak için tankların üst, orta ve altından örnekleri test etmelerini gerektiriyordu. Grupların tam harmanlanma zamanlarını bilmedikleri için prosedürleri tam harmanlamanın gerçekleştiğinden emin olmak için bir saat veya daha fazla beklemelerini gerektiriyordu.

Devamını oku...

Gravür Mürekkep Viskozitesi: Dönüştürücülerin Şimdi İhtiyacı Olan Viskozite Kontrolü Özellikleri

Daha kısa üretim çalışmaları, OEM baskı otomasyonu ve rekabetçi baskılar gravür için günlük zorluklardır. Basın odaları şimdi hazırlık süresini kısaltmak ve gelişmiş viskozite kontrolü ile verimlilik avantajları kazanmak istiyor.

Viskozite kontrol sistemleri dahil olmak üzere tüm basım ekipmanlarının çok daha güvenilir olması, daha az bakım gerektirmesi, daha kısa hazırlık süreleri sağlaması ve pres ustası becerilerinin azaldığı bir dünyada çalışabilmesi gerekir.

Devamını oku...

Electro-Motive Diesel, Inc. (EMD), En Gelişmiş Üretim Motorlarında Cambridge Viskozite Sensörlerini Kullanıyor

Electro-Motive Diesel, Inc. (EMD), En Gelişmiş Üretim Motorlarında Cambridge Oil Viskozite Sensörlerini Kullanıyor
Cambridge Viscosity, Electro-Motive Diesel, Inc. (EMD) H serisi motor için yağ durumu sensörlerinin üretim tedarikçisidir. Merck'in en gelişmiş motoru, 4 silindirli yeni bir tasarıma sahip ve çok uluslu bir petrol sahası hizmet şirketi olan Tidewater için beş denizaşırı tedarik römorkuna kuruldu. Son çekme kapasitesi testlerinde, bu gemiler dünya rekorları kırdı ve dünyadaki en gelişmiş hibrit dizel-elektrik gemiler arasında yer alıyor.

Devamını oku...

Bunker Kalitesi: Hat İçi Viskozite Vs Numune İzleme

Gerçek zamanlı viskozite monotonluğu, bunker kalite doğrulamasının anahtarıdır

Giderek daha sıkı olan bunker düzenlemeleri, Gemi Sahiplerini ve Bunker Tedarikçilerini sorumluluk ve mülkiyet gibi kelimeleri anlamalarını yeniden düşünmeye zorlamaktadır. Bunker anlaşmazlıklarının ardından, tahkim işlemleri, düşük kaliteli bunkerlerden kimin sorumlu olduğunu belirleyene kadar limanda tutulması nadir değildir. Sığınak Tedarikçileri, "transit malların" kalitesinin sorumluluğunu üstlenme konusunda isteksizdir ve deniz dünyasında toplama yükümlülüğü kültürü ile, Gemi Sahipleri / İşletmecileri için teslimat sırasında alt-standart sığınağı tanımlamak hiç bu kadar önemli olmamıştı.

Devamını oku...

Düzgün İnce Tel Kaplama için Viskozitenin Kontrolü

İnsan saçından daha ince olan tel üzerindeki kaplamayı nasıl kontrol edersiniz? Bu, sarım teli, mıknatıs teli veya ince tel olarak bilinen 30 - 300 mikron çapında tel üreticileri tarafından karşılaşılan zorluktur. Bu teller, elektrikli motorlardaki, transformatörlerdeki ve ev aletlerinde, arabalarda ve diğer elektrikli cihazlarda ihtiyaç duyulan elektrik bobinlerinde anahtar bileşenlerdir.

Devamını oku...

Gaz Kompresörleri için Yağlayıcı Viskozite Kontrolü

Kompresör yağlamasıABD'de çalışan 140 rafineriden birini çalıştırıyorsanız, ihtiyacınız olan son şey planlanmamış bir kapanmadır. Ancak, üretimdeki bir duraklama, tesisteki herhangi bir döner kompresörde kullanılan yağlama yağının viskozitesine dikkat etmemeniz durumunda risk altındadır ve bunların en yüksek olanı gaz kompresörleridir. Bir dakika tüm işlemler devam ediyor ve bir sonraki adımda bir rulman arızası ve üretim durur.

Devamını oku...

Sıcaklık Düzeltmeli Viskozite: Kaplama Tutarlılığının Anahtarı

Tutarlı kaplama özellikleri elde etmek pahalı ve zorlu bir süreç olabilir. Başarı, üretim süreci boyunca düzgün film kalınlığının korunmasını gerektirir. Üreticiler ve araştırmacılar, akışkan viskozitesinin nihai film kalınlığının kritik bir ölçüsü olduğu konusunda hemfikirdir ve tipik olarak son kat özelliklerinin karşılandığından emin olmak için akışkanın işlem içi viskozitesini izler. Ne yazık ki, akışkan viskozitesi sıcaklıktan etkilenir ve sıcaklık değişimleri birçok işlemde yaygındır. Ham viskozite verileri bu nedenle kaplama kalitesi gerekliliklerini elde etmek için sıcaklık için ayarlanmalıdır.

Devamını oku...

     Teklif / Bilgi İste