Cambridge Viscosity

Cambridge Viscosity

Cambridge Viscosity, küçük örnek sıvı viskozite ölçümünde dünya lideridir. Çeyrek asrı aşkın bir süredir, petrole ve gaza hizmet ettik; boya, mürekkep ve kaplama; Son derece hassas ve son derece güvenilir proses ve laboratuvar viskozimetrelerine sahip farmasötik ve kimya endüstrisi .

 

 

CVI Viscometer TechnologyBenzersiz avantajlarımız, geliştirdiğimiz tescilli salınımlı piston teknolojisinden kaynaklanmaktadır. Bu çekirdek teknolojisi, cihazlarımızın sıvı viskozitesini hassas bir şekilde ölçmelerini ve ölçüm odasını temiz tutmasını sağlar; bu süre boyunca çok az miktarda sıvı gerekir.

Küçük numune viskozitesi, akışkanın değerinin yüksek olduğu ve keşif ya da soğutma için PVT analizi; optik ve biyomedikal kaplama kontrolü; ve yağlama yağı analizi. Proses ve laboratuvar ölçümlerinin tam olarak uyması gereken rafinaj ve kimyasallar gibi büyük sıvı proseslerinde de aynı derecede önemlidir. Bu büyük akış durumlarında, işlem içi sıvının şartlandırılması önemlidir, böylece laboratuar eşleştirme doğru ve tekrarlanabilir ölçümler yapılabilir ve mümkün olduğu kadar küçük bir işlem akışının şartlandırılması ekonomik olarak tercih edilebilir. Ayrıca, küçük numune viskozitesi, çok çeşitli işlem yerlerinde kurulumu kolay olan küçük sensörler gerektirir.

Cihazlarımız, doğru sıvı viskozite ölçümleri gereken yerlerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Cambridge sensörleri fiziksel olarak küçük ve sağlamdır, böylece tehlikeli yerler ve hatta motor ve kompresörler dahil birçok zorlu işlem ortamına kolayca monte edilebilirler. Müşterilerimiz Cambridge Viscosity laboratuvarını seçti ve viskozimetreleri tekrar tekrar işlemden geçirdi. 

Cambridge Viscosity, olağanüstü derecede hassas, güvenilir ve neredeyse hiç bakım gerektirmeyen viskozite ölçüm sistemleri için standardı belirlemiştir. Sensörlerimiz ve viskozimetre sistemlerimiz, özel endüstri ve uygulama ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmış bir dizi model ile ASTM, DIN, JIS ve ISO standartlarına uygundur. En az biri sizin için doğru.

 

Binlerce Cambridge viskozimetresi, çok çeşitli laboratuvar ve proses uygulamalarında kullanılmaktadır.
Dünya.

Otomotiv Boyası - Film yapımı tutarlılığını geliştirmek.

Kaplamalar / Mürekkepler - Hedeflenen kaplama katılarını korumak için.

Rafineri ve Petrokimya - Doğru hat içi kontrol için.

Denizcilik - Yanma verimini arttırın, azaltın motor bakımı

Motorlar - Motor yağı sağlığını izleyin

Kompresörler - Yatak yüzeyinin yağlanmasını ölçün

Kimyasal İşleme - Karıştırma ve harmanlamayı iyileştirin

Baskı / Fleksografi - Renk kalitesini artırmak için.

Laboratuar / Yiyecek - Kolayca temizlenebilir bir cihazda hızlı, doğru, güvenilir ve tekrarlanabilir viskozite ölçümü sağlamak.

ViscoPro 2100

ViscoPro 2100, proses endüstrileri için gelecek nesil viskozimetredir. Endüstride kanıtlanmış bir sensör teknolojisi olan salınımlı piston yöntemini içeren ViscoPro 2100, laboratuvar sonuçlarıyla sıkı bir şekilde ilişkili olan güvenilir verilerle hızlı, gerçek zamanlı analiz gerektiren uygulamalar için en iyi seçimdir.

Devamını oku...

ViscoPro 2000

ViscoPro 2000 proses viskozimetresi, Cambridge Viscosity'nin yüksek kaliteli hat içi ve tank içi sensörlerini sürmek ve yorumlamak için menüyle çalışan elektronikler sunar. Güçlü, ancak kullanımı kolay olan bu işlem viskozimetre, gelişmiş bir görsel ekran panelinde viskozite, sıcaklık ve sıcaklık dengelenmiş viskozite sağlar. Gerektiğinde Kinematik ünitelerdeki viskoziteyi göstermek için isteğe bağlı yoğunluk okumaları kullanılabilir. Artan doğruluk ve proses viskozite kontrolü için fabrika ayarlı on üç standart ölçüm aralığı 0,2-20,000 cP arasında mevcuttur.

Devamını oku...

Viskozite Sensörleri

Yüksek basınçlı viskozite sensörleri 440 ve 443, PVT yağ araştırması, EOR, çekirdek analizi ve süperkritik akışkan araştırması dahil çeşitli uygulamalarda kullanılır. Sıvı, akışkanın düşük akış veya statik koşullar altında ölçülebildiği ölçüm için 1/4 inç yüksek basınç portundan akar. Cambridge Viscosity sistemi viskoziteyi, sıcaklığı ve sıcaklık dengelenmiş viskozitesini ölçer. RS-232, RS-485 veya 4-20 mA sinyali ile veri sağlar.

Devamını oku...

ViscoLab PVT

Yağ, gaz ve süper kritik akışkanlar için ViscoLab PVT, doğru, hızlı ve güvenilir viskozite ölçümleri sunar. Yüksek basınçlı ortamlarda, değerli numunelerin doğru analiz edilmesi kritik olduğu kadar zordur. ViscoLab PVT, yüksek basınçlı viskozite analizi için altın standarttır. Bu yüksek basınçlı viskozimetre, 20.000 psi'ye (özel bir seçenekle 30.000 psi'ye kadar) basınçlarda çalışır ve minimum ısınma süresiyle -5 ° ila 185 ° C arasındaki sıcaklıkları kontrol eder.

Devamını oku...

ViscoLab 3000

ViscoLab 3000 laboratuvar viskozimetresi, viskozite testi numune malzemesinin belirli sıcaklıklarda test edilmesini gerektirdiğinde ölçüm için ideal seçimdir. Bu laboratuvar viskozimetresi, araştırma ve geliştirmeden kalite kontrolüne kadar olan uygulamalar ve yaşam bilimlerinden yağ analizine kadar uzanan endüstriler için (VI için yağ viskozitesinin ölçülmesi dahil) kullanılır. Ortam tarafından hafifçe 356 ° F (180 ° C) arasında kullanıcı tanımlı sıcaklıklarda doğru ölçümler veren entegre bir ısıtıcı içeren sıcaklık kontrollü bir viskozimetredir. Bu viskozimetrenin sıcaklık aralığı, uygun bir soğutma banyosuna bağlı isteğe bağlı soğutma ceketi ile -40 ° C'ye kadar uzatılabilir.

Devamını oku...

ViscoLab 4000

ViscoLab 4000, 12 farklı 20: 1 viskozite aralığını destekleyen küçük bir örnek viskozimetredir; Birkaç çıkış seçeneği ile 10.000 cP'ye kadar. ViscoLab 4000, hem merkez hem de merkez noktalarda viskozite gösterebilir ve sıcaklık, C veya F cinsinden gösterilebilir. Bu birim 2 ml'den daha az numune gerektirir ve son derece güvenilir bir viskozite ölçümü üretir.

Devamını oku...

     Teklif / Bilgi İste