Antek Elektronik Sistemler, 1984 yılında Kalite Kontrol ekipman çözümleri sunmak için Ankara'da kurulmuştur. Yıllar içinde Kimya / PetroKimya çözümleri üzerine uzmanlaşmıştır. 1987 yılında Walter Herzog GmbH firmasının ürünleri ile pazarı tanıştırmıştır. 

Halihazırda, alanında dünya lideri durumunda bulunan  Petroleum Analyzer Company, PAC, firmasının Türkiye distribütörlüğünü sürdürmektedir. Eğitimli geniş mühendis kadrosu ile, sadece satış değil, satış sonrasındada lider tedarikçi durumunda bulunmaktadır.

Türkiyede kurulu cihazlarımız, alanlarında, en büyük, en fazla test yoğunluğu olan müşterilerde uzun yıllar kullanılmaktadır. 

     

AC Analytical Controls®  özelleşmiş Kromatografi alanında lider konumdadır. Analitik Buluşları, 1981 den bu yana Hidrokarbon analiz standartlarını belirlemektedir. Nafta, Ham Petrol, kalıntı, ve çeşitli gaz ürünleri, örneğin Doğalgaz ve LPG gibi, rürnlerin analizlerinde standartlaşmış çözümler sunmaktadır.

AC pazarda kabul edilmiş GC cihazları üstünde, yılarıdr biriktirmiş olduğu Aplikasyon bilgini kullanarak, anahtar teslimi kanıtlanmış çözümler sunar. Bu çözümler tamamen müşterinin isteği doğrultusunda geliştirilebilir. Bazen birden fazla analiz sonucunda  elde edilen bilgileri, tek bir uygulama içerisinde birleştiren, bazen benzeri olmayan uygulamalar geliştiren AC mühendislik ekibi, işinizi kolaylaştırmak için size kolaylıklar sunmanın peşindedir. GC ile ilgili mühendislik ihtiyaçlarında bize danışın...

  Alcor® havacılık sektörü için global bir gelişmiş petrokimya, yakıt ve yağlama analizleri tedarikçisidir. 1959 yılında kurulmasından bu yana, Alcor markası kalite ve innovasyon ile yan yana anılmaktadır.Alcor'un yenilikçi sistemleri, global standartlara öncülük etmekte ve yakıt test teknolojisinde en ileriyi temsil etmektedir.
 

Antek Instruments, toplam azot ve kükürt, spesifik azot ve sülfür, florür, klorür ve bromür için güvenilir, hassas element analizi sağlar.

Antek'in 40 yıllık teknoloji temeli PAC ailesinin bir parçası olarak devam ediyor. Antek ürünleri, küresel düzenleyici organlar, önde gelen bilimsel araştırma kurumları ve proses laboratuvarları tarafından seçici çok elementli tespit için enstrüman olarak kabul edilmektedir.

Antek ayrıca, sıvı, gaz ve LPG'lerdeki toplam azotu ve kükürtü izlemek ve CO2 için kalite güvencesi için azot, kükürt, toplam hidrokarbon ve aromatiği belirlemek için proses analiz cihazları içerir.

 

35 yıllık tecrübesiyle ISL, petrol ürünlerinin fiziksel test ekipmanları alanında tanınmış bir liderdir. ISL teknolojisi, mini distilasyon, alevlenme ve ateşlenme noktası, viskozite, soğuk özellikler, buharlaşma kaybı, yağlama maddeleri ve asfalt test ekipmanları gibi otomatik analizörleri içerir.

ISL'nin hikayesi, ülkenin petrokimya endüstrisinin kalbi olan Fransa'nın kuzeyindeki bir grup mühendis ve bilim adamının petrol endüstrisinde kullanılmak üzere otomatik alet geliştirmeye başlamasıyla başladı.

1970'lerin ortalarında ATPEM Ticari Markası doğdu. Personel, otomasyonun tüm geliştirme çalışmalarının anahtarı olduğunu fark etti. Her yıl birkaç yeni otomatik alet ekleyerek, ATPEM yakında otomatik petrol testi enstrümantasyonunda dünya çapında bir lider oldu. 1986'da ATPEM yeniden düzenlendi ve ISL oldu. ISL otomatik petrol testi enstrümantasyonunda dünya çapında lider oldu ve bugün PAC küresel ailesinin bir parçası.

      

1931'de kurulmuş olan Herzog, atmosferik ve vakumlu damıtma, parlama noktası, buhar basıncı, bitüm özellikleri, soğuk akış özellikleri, viskozite ve diğer materyallerin fiziksel özelliklerini test etmek için kapsamlı bir laboratuar cihazları grubuna sahiptir.

Herzog erken zamanda, insan gücünden tasarruf etmek ve kullanıcı hatalarını ortadan kaldırmak için geleneksel elle test yöntemlerini otomatikleştirmeye yönelik çabalara öncülük etti. Herzog, daha iyi sonuçlara, daha yüksek hassasiyetlere ve daha düşük genel beceri seviyesine sahip operatörler tarafından daha kolay kullanıma sahip olan, örneklem hacim gereksinimlerinin düşük olduğu yeni alternatif laboratuvar yöntemleri geliştirmek ve standartlaştırmak için öncülük etmiştir.

 

PetroSpec, yakıtların kimyasal ve fiziksel özelliklerini ölçmek için güvenilir, taşınabilir, yüksek kaliteli spektroskopik analiz cihazlarının lider sağlayıcısıdır. PetroSpec enstrümanları benzinli ve dizel için saha uygunluk testlerine ayrılmıştır ve bu da son kullanıcıların bu tür ASTM standartlarını karşılamalarına yardımcı olur. PetroSpec analizörleri USEPA Reformulated Gas programını desteklemek üzere geliştirildi. PetroSpec, hidrokarbon yakıtları, biyolojik esaslı yakıtlar ve petrol ürünleri için hızlı ve doğru analizörler üretmektedir.

      

Phase Technology 1989 yılında Charles ve Norman Tsang tarafından kuruldu ve son derece yenilikçi ve fonksiyonel ürünlerin tasarımı ve mühendisliği, araştırma-geliştirme ve kesin maliyet-etkin üretim yeteneklerine bağlılığı sayesinde organik olarak büyüdü. Phase, yeni yenilikçi ürünlerin tutarlı bir şekilde devreye girmesi ve ürünlerinin kalitesi, tasarımı ve yeteneklerinde sürekli iyileştirme yapılması nedeniyle soğuk akışlı özellikler test endüstrisinde lider olarak olağanüstü bir üne sahiptir.

 

Precision Scientific Petroleum Instruments (PSPI), 1960 yılında üst düzey laboratuar bilimsel ekipman üreticisi olarak kuruldu.

PSPI başarı hikayesi, 1969'da kurulan, uzmanlaşmış pazarlara yönelik endüstriyel ürünlere sürekli vurgu yaparak yıllarca seçkinleşen, çeşitlendirilmiş bir imalat şirketi olan Varlen Corporation'ın hikayesiyle örtüşüyor. 1980'lerin ikinci yarısında Varlen, metal işleme, demiryolu ve ağır sanayiler üzerine odaklanarak kendisini yeniden konumlandırmaya başladı ve niş pazarlar için hassas endüstriyel bileşenler üreticisi olarak itibar kazanmaya odaklandı. 1988'de Precision Scientific Varlen'in yan kuruluşu oldu. 1990 yılında Varlen, dünya çapında büyüyen bir sektör olan petrol analizi için otomatik ekipmanın lider üreticisi Alman Walter Herzog GmbH'ı satın aldı.

Precision Scientific (şimdi PSPI) ve Herzog'a ek olarak, Varlen Instruments, Alcor ve PetroSpec'i satın aldı. Varlen Instruments, Varlen'in yan kuruluşları olan ISL, PSPI, Herzog, Alcor ve PetroSpec'in, PAC ürün ve teknolojileri ailesinin bir parçası haline gelmesiyle, 1999'da sona erdi.