OptiMVD: En Hızlı ve Çok Yönlü Viskozimetre ve Yoğunluk Ölçer

OptiMVD, günümüzün modern laboratuvarları için tasarlanmış bir mini viskozimetre ve yoğunluk ölçerdir. Üç farklı konfigürasyonda sunulan tüm modeller numuneyi yükler, viskozite ve yoğunluk ölçümü yapar ve sistemi otomatik olarak temizler. Çift karusel modeli, bir seferde 48 örneğe kadar programlamaya izin verir. 

Tüm modeller , 40°C'de 1 mm 2 /sn ila 2.000 mm 2 /sn viskozite aralığındaki numuneleri ölçebilir .Sahip olunması ve çalıştırılması güvenli ve uygun maliyetli olan sabit basınçlı viskozimetre, ASTM D445 veya eşdeğerlerini karşılayan veya aşan bir hassasiyete sahiptir.

Uygunluk: ASTM D7945, ASTM D7777

Korelasyon: ASTM D445, ASTM D4052, ISO 3104, IP 71, GOST 33, GB/T 265

 

Hızlı ve güvenilir viskozite ölçümü

OptiMVD, viskoziteyi ASTM D7945'e göre ölçer. Bu yöntem, kılcal akışın Hagen-Poiseuille ilkesine dayanmaktadır. OptiMVD ile viskoziteyi belirlemek için, kapaklı bir numune şişesinden bir numune alınır ve ardından kontrollü, belirlenmiş bir sıcaklıkta ölçüm hücresine verilir. Ölçüm hücresi, optik sensörlere sahip yatay bir kılcal boru içerir. Ölçüm hücresini bir termal blok çevreler.

Yoğunluk, ASTM D7777 yöntemi ile belirlenir. OptiMVD, diğer D7777 yoğunluk ölçerlerden çok daha iyi bir hassasiyet sağlayan birden fazla sıcaklıkta yoğunluğu ölçer.

 

Basit, kolay kullanım

OptiMVD işlemi, numune enjeksiyon portuna veya bir döner tablaya basitçe bir numune şişesi yükleyerek ve ardından 13,3” renkli dokunmatik ekranı kullanarak testi başlatarak başlar. Isıtma, temizleme ve kurutma otomatik olarak kontrol edilir. En fazla iki solvent kullanılabilir. Sağlanan atık kabı, tam iki solventli temizlik ile 50'den fazla testi barındırabilir.

Bir "Sık Kullanılanlar" listesi oluşturulabilir, ardından dokunarak seçilebilir ve bir döner sistemde herhangi bir açık konuma sürüklenebilir. Kullanıcılar, "Favoriler" listesinden dönen konumları önceden doldurabilir. Alternatif olarak, kullanıcılar karusel konumuna dokunarak tek tek örnekler ekleyebilir. Karusel yüklendikten sonra testi başlatmak için "BAŞLAT ÇALIŞTIR" a basın. Kullanıcılar, yükleme kuyruğundan bağımsız olarak belirli örneklere öncelik verebilir.


İletişim hızınızı optimize edin

Kullanıcı arayüzü, veri girmek, sık kullanılanları kaydetmek, otomatik örnekleyiciyi yapılandırmak veya çalıştırmayı başlatmak için gereken minimum etkileşim ile sezgisel ve anlaşılması kolaydır. OptiMVD'yi güncelleme, indirme ve kalibre etme yeteneği bile basit işlemlerdir ve hızlı bir şekilde elde edilir.

 


Yüksek hassasiyet ve verim

OptiMVD, önemli tekrarlanabilirlik ve yeniden üretilebilirlik iyileştirmesi ile test üretkenliğini artırmak için otomasyonun gücünü en üst düzeye çıkarır. Çift viskozimetre/yoğunluk ölçer modeli, kullanıcılara 48 teste kadar programlama yeteneği veren iki adet entegre, 24 konumlu otomatik örnekleyici karuseline sahiptir. Analizörün esneklik özellikleri, kullanıcıların aynı flakondan alınan numuneyi iki farklı sıcaklıkta test etmelerine ve aynı zamanda herhangi bir karuselden seçilen herhangi bir sırayla numuneyi test etmelerine olanak tanır.

 

Akıllı numune işleme

"Akıllı Numune Sıralama", yalnızca OptiMVD'de bulunan benzersiz, zaman kazandıran bir özelliktir. Bu özellik, analizörün en verimli test sırasını belirlemek için numune sayısını, numune sırasını, test sıcaklıklarını ve kullanıcı tanımlı öncelik seçimlerini akıllıca değerlendirmesine olanak tanır. Numunelerin türüne ve sayısına bağlı olarak, bu özellik, birden fazla sıcaklıkta çalışan tam karuseller için toplam test süresini %20'den %50'ye veya daha fazlasına indirebilir.

     Teklif / Bilgi İste